• 1
A A A

krzyzowka

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu informuje o organizacji imprezy szaradziarskiej dla dzieci i młodzieży.

Finał miejski VIII Szaradziarskiego Turnieju Szkół Gimnazjalnych odbył się 22.03.2017 r., a wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni wcześniej w eliminacjach szkolnych.

Celem całego cyklu turniejów była popularyzacja rozrywek umysłowych wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs ten wymagał nie tylko wiedzy ogólnej, ale również umiejętności rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek i zadań szaradziarskich. Uczestnicy turnieju finałowego rozwiązywali krzyżówki, logogryfy, anagramy, szyfrogramy i inne łamigłówki.

W finale szkół podstawowych wzięło udział 12 drużyn. Za zestaw można było uzyskać maksymalnie 81 punktów.

Zwyciężyła drużyna nr 1 z Gimnazjum nr 2 w składzie: Agata Misiak, Marta Wiśniewska, Oskar Skrzypiński z ilością 80 punktów za zestaw, drugie miejsce drużyna nr 2 reprezentująca również Gimnazjum nr 2 w składzie: Iga Cichocka, Julia Gniot, Julia Wojewódka (79 pkt), a trzecie drużyna nr 1 Gimnazjum nr 1 (77 pkt) w składzie: Joanna Rusak, Oliwia Żmijewska, Tomasz Wolentarski.

Czwarte miejsce: drużyna nr 2 – GIM. 7 (77 pkt): Diana Szpejankowska, Marcel Badakshi, Jakub Piątkowski, piąte: drużyna nr 1 – GIM. 12 (77 pkt): Michał Broda, Remigiusz Felske, Dawid Karbowski, a szóste miejsce zajęła drużyna nr 2 – GIM 12 (75 pkt): Joanna Sucharska, Adam Giecołd, Kacper Kucharski.

W finale indywidualnym szkół podstawowych startowało 35 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Joanna Rusak z Gimnazjum nr 1 (24 pkt), drugie miejsce zajął Szymon Trętkiewicz (GIM. 7) – również 24 pkt, a trzecie Oskar Skrzypiński (GIM. 2) – 24 pkt. Następne miejsca zajęli: Daria Szpejankowska (GIM. 7) – 24 pkt, Julia Gniot (GIM. 2) – 24 pkt, Zuzanna Zakrent (GIM. 3) – 24 pkt. Maksymalnie można było uzyskać 26 punktów, a o miejscach w czołówce decydował czas oddania zestawu zadań.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, nagrody książkowe, upominki, dyplomy, a zawodnicy w turnieju indywidualnym medale, nagrody książkowe oraz dyplomy ufundowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz sponsorów imprezy.

Zadania szaradziarskie na finał ułożyli: Tomasz Cerk, Marian Chylewski, Mariola Krywalska i Adam Sulerzycki.

W załączeniu zestawy zadań, na których można poćwiczyć i sprawdzić swoje umiejętności.